☰  MENU

برج مسکونی کامرانیه(۱۳۸۹)

این ساختمان در منطقه ی کامرانیه، در زمینی به مساحت ۷۸۰ مترمربع و با زیربنایی حدود ۴۵۰۰ مترمربع طراحی شده است. در طراحی این برج باغ سعی شده است با کم کردن از حجم بنا در جداره…

این ساختمان در منطقه ی کامرانیه، در زمینی به مساحت ۷۸۰ مترمربع و با زیربنایی حدود ۴۵۰۰ مترمربع طراحی شده است. در طراحی این برج باغ سعی شده است با کم کردن از حجم بنا در جداره های شرقی و غربی، نورآفتاب و هوای تازه را بیشتر به درون بنا هدایت کند تا علاوه برسرزندگی بیشتر ساکنین ، انرژی کمتری هم برای روشنایی و تهویه ساختمان مصرف شود. بدین ترتیب هم به لحاظ بصری وهم به لحاظ انرژی ، این ساختمان کیفیت سبز را خوهد داشت. در این برج باغ ، پنج طبقه زیرزمین شامل پارکینگ ها ،انباری ها، تاسیسات و کارواش و درطبقه همکف شامل لابی ، استخر ، سونا و سالن سینمای خانگی و درطبقه اول شامل سالن های ورزشی ، بدن سازی ، بیلیارد ، بولینگ و سالن جشن ودرطبقه دوم فضای سبز عمومی که همانند یک پارک برای همه ساکنین قابل استفاده است، می باشد. این فضای سبز جزء ایده های اصلی طرح می باشد که در آن فعالیتهای ورزشی ، باغچه های انواع گیاهان زینتی ، مزرعه های کوچک و فضای بازی بچه ها وجود دارد. در این طبقه امکان انجام بسیاری از فعالیتهای بانشاط و شاداب به جهت ایجاد یک فضای سر زنده همانند : ایجاد باغهای چهار فصل ، اکوسیستم زنده مثل باغ پرنده ،آکواریوم ، برگزاری فعالیت های هنری و اقتصادی  وجود دارد که از این لحاظ بسیار منحصر به فرد می باشد.

در طبقه دوم تا هفدهم سه واحد مسکونی با مساحت های ۳۳۰ و ۳۶۰ متر مربع و در طبقه هیجدهم تا بیست و یکم دو واحد مسکونیِ به مساحت ۶۷۰ مترمربع قرار دارد. بر روی بام بخشی از فضاهای تاسیساتی ، محل فرود هلیکوپتر و یک مجموعه ورزشی با استخر روباز قرار دارد. موقعیت این برج باغ سبز به نحوی است تا تمامی درختان موجود در سایت حفظ شود.

همکاران: نغمه عزیزی٬ شهریار قاسمی٬ مهتا حیدری٬ بیتا برنا

 

← Prev مسکونی Itemساختمان مسکونی یاسر – نیاوران (۱۳۸۰)

Next مسکونی Item →ساختمان مسکونی ماکویی پور ( ۱۳۹۳)